• خانه رویاهاتو، با گروه آرین برج متفاوت بساز

کاغذ دیواری اصفهان

امروزه طراحی و دکوراسیون منزل شیک و جذاب بیشتر از گذشته برای مردم اهمیت پیدا کرده است و اغلب افراد بیشتر به ظاهر و زیبایی منزل، دفتر کاری و یا مغازه رسیدگی می‌کنند. یکی از المان‌هایی که طی چند سال اخیر برای پروژه‌های مختلف طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی به شدت مورد توجه قرار گرفته است، کاغذ دیواری است. مسلما برای خریدار جنس، طرح، مدل، قیمت، نصب و چگونگی شست و شو اهمیت زیادی دارد.
کاغذ دیواری اصفهان سبک‌های مختلفی دارد که شامل سبک آمریکایی، ایتالیایی، بلژیکی می‌باشند. عمده‌ی کاغذ دیواری‌های موجود در بازار چینی هستند که کاغذ دیواری‌های چینی عمدتا به صورت تحت لیسانس با کیفیت بالا تولید می‌شوند.

کاغذ دیواری اصفهان
  • کاغذ دیواری
  • کاغذ دیواری
  • کاغذ دیواری
  • کاغذ دیواری
  • کاغذ دیواری
  • کاغذ دیواری
  • کاغذ دیواری

“هنگام خرید کاغذ دیواری حتما توجه داشته باشید که میزان ضخامت کاغذ دیواری نقشی بر روی کیفیت کاغذ دیواری ندارد”

کاغذ دیواری‌ سبک آمریکایی

کاغذ دیواری‌ سبک آمریکایی

کاغذ دیواری‌های سبک آمریکایی از جنس نان وون (non-woven) یا الیاف طبیعی هستند که متناسب با محیط زیست تولید شده‌اند و بهترین ویژگی آن‌ها قابل بازیافت بودن است. لایه زیر و لایه رویی کاغذ دیواری آمریکایی از کاغذ است و در تولید آن از pvc استفاده نشده است، طرح‌های محو، روی کاغذهای آمریکایی چاپ می‌شوند، کاغذهای دیواری سبک آمریکایی قابلیت چاپ شدن رنگ‌های بسیار روشن را دارند و برای فضاهایی که نور کمی دارند، گزینه‌ای ایده‌آل می‌باشد. کاغذهای دیواری نان وون چربی، گرد و خاک را به خود جذب نمی‌کنند و تمیز شدن آن خیلی راحت است و تنها با کشیدن یک دستمال مرطوب تمام ذرات گرد و غبار و کثیفی از سطح کاغذ دیواری پاک می‌شود.

کاغذ دیواری سبک ایتالیایی

کاغذ دیواری سبک ایتالیایی pvc بسیار زیاد و گِرَماژ بالایی دارد (به دلیل استفاده شدن مواد پلاستیک زیاد وزن کاغذ بالا رفته که به زبان عامیانه به آن گِرَماژ بالا می‌گویند). هنگام خرید و انتخاب کاغذ دیواری سبک ایتالیایی  اصلا نگران شست و شوی آن نباشد، زیرا این نوع کاغذ دیواری صد در صد قابل شست و شو است اما نسبت به سبک‌های دیگر کمی قیمت آن بالاست.
طرح‌های کاغذ دیواری ایتالیایی کاملا شبیه پارچه است و در نگاه اول مشخص نیست که کاغذ دیواری بر روی دیوار نصب شده است. نصب کاغذ دیواری‌های ایتالیایی تخصصی است و به چسب بیشتری نیاز دارد و حداقل بین یک تا سه میل بر اثر فرو نشست خانه اگر دیوار ترک بخورد به دلیل قابلیت کشسانی آن هرگز چروک نمی‌شود.

کاغذ دیواری سبک ایتالیایی
اجرای کاغذ دیواری در اصفهان

مراحل اجرای کاغذ دیواری در اصفهان

از کاغذ دیواری بیشتر از رنگ کردن استقبال می‌شود، هرچند هنوز بعضی از افراد رنگ کردن دیوارهای ساختمانی را ترجیح می‌دهند، از دلایل استقبال زیاد افراد به کاغذ دیواری علاوه بر تنوع در طرح و رنگ، بدون دردسر بودن کاغذ دیواری است. شرکت‌های اجرای کاغذ دیواری در اصفهان مثل شرکت آرین برج خیلی با سرعت کاغذ دیواری را نصب می‌کنند و همین سرعت عمل در نصب کاغذ دیواری و طول نکشیدن پروسه نصب برای مشتری رضایت بخش است.
برای اجرای کاغذ دیواری میز کار، یک قلموی بزرگ، کاردک پلاستیکی، تیغ موکت بری و خط کش نیاز است. کیفیت چسب کاغذ دیواری بسیار مهم است، چسب مخصوص کاغذ دیواری بر پایه آب با درصد مشخصی با مقداری آب ترکیب می‌شود و اصلا بو ندارد. چسب باید به صورت یکنواخت ترکیب شود، همچنین هر چه قدر میزان حباب‌های آن کمتر باشد، کار اجرای کاغذ دیواری تمیزتر می‌شود.
قبل از اینکه نصب دیوار کاغذی را شروع کنید تمام پریزهای برق را جدا کنید. پیش از اجرای کاغذ دیواری حتما باید زیرسازی دیوارها به درستی انجام گیرد. اگر دیوار نم داشته باشد باید تمام قسمت‌های نم دار دیوار با کاردک جدا شود و اگر به گچ کشی نیاز داشت، کارهای گچ کاری انجام شود تا دیوار کاملا خشک شود. روی قسمت‌هایی از دیوار که به تازگی گچ شده است باید روغن الیف بزنید. تمامی شکاف‌ها و ترک‌های روی دیوار باید با بتونه پوشیده شود. اگر کاغذ دیواری‌ای که انتخاب کرده‌اید نازک بود و دیوار لک‌های تیره و روشن داشت برای دیده نشدن لک‌ها از زیر کاغذ دیواری بهتر است در حد آستر یک دست رنگ روغن روی دیوارها بکشید.