کناف متفرقه

شاید برای شما پیش آمده باشد که در ذهن خود بگویید اصلا سقف کاذب کناف و کناف کاری چیست؟ کناف چه کاربردی دارد؟ و این که کناف ایران با کناف متفرقه چه معنایی دارند؟
در اینجا به شما توضیح خواهیم داد که اصلا کناف چیست و چه تفاوت‌هایی بین کناف ایران با کناف متفرقه  وجود دارد!
کناف ایران که بنام کی پلاس شناخته می‌شود یک برند آلمانی اروپایی است که استانداردهای (DIN) و (NF) را دارد که تحت نظارت مستقیم شرکت آلمانی KNAUF  است که در هیچ  کشور آسیایی و اروپایی نتوانسته‌اند گچ برگ و محصولاتی با این کیفیت تولید کنند. شرکت KNAUF در ایران عاملیت دارد و با نام تجاری کناف ایران (+K) گچ برگ و محصولات پروفیل و متعلقات تولید و عرضه می‌کنند.

گچبرگ و پنل‌های گچی چیست؟

به ورقه‌های گچی خشک و به هم فشرده شده گچبرگ گفته می‌شود، که از مواد گچی به صورت تخته‌ای شکل با روکش مقوایی  در پشت و روی آن، با ضخامت‌های 6 الی 15 میلیمتر تولید می‌شود و امروزه به جای استفاده از گچ در سقف و دیوار از این گچ برگ‌ها استفاده می‌شود و قابلیت برش در طرح‌های متفاوت دارد.

تفاوت کناف ایران با کناف متفرقه

کارخانه‌ها و یا کارگاه‌های تولیدی در ایران متاسفانه محصولات خاص خود را با مواد اولیه و ترکیبات متفاوت و کیفیت پایین‌تر که فقط از نظر ظاهری مشابه محصولات کناف ایران هستند تولید می‌کنند که به  آن‌ها گچ برگ یا کناف متفرقه می‌گویند (مانند: گچبرگ یزد، شیراز، باتیس، صدف، مروارید، هاماریا همان ثمین و …) و با کناف ایران که نماینده کناف آلمانی است و بهترین کیفیت و مواد اولیه را داراست متفاوت است.
به علت بالا بودن قیمت کناف ایران نسبت به کناف متفرقه، متاسفانه مردم به خاطر این که شناخت درستی از این کناف‌ها ندارند به علت پایین بودن قیمت کناف متفرقه نسبت به کناف ایران از آن‌ها استفاده می‌کنند که شاهد تغییر رنگ و خراب شدن و ترک برداشتن و موج در متریال و پوسته پوسته شدن سطح کاغذی سقف خواهیم بود.
کناف ایران برای این که این حوادث اتفاق نیافتد و مردم با آگاهی کامل محصولات کناف را خریداری کنند پشت صفحه‌های محصولات و سازه‌ها اسم KNAUF  یا +K را حک کرده است.

تفاوت کناف ایران و متفرقه

مشکلات کناف متفرقه یا محصولات متفرقه چیست؟

 1. ورق سازه‌های کناف متفرقه 5./ میلی‌متر است که به عنوان ورق5 ونیم به فروش می‌رسد و از جنس ورق داخلی است که به راحتی خم می‌شود.
 2. اطمینان نداشتن از مقاومت و کیفیت این محصولات و سازه‌ها
 3.  امکان زنگ زدگی و شوره زدگی و فرو ریزی سقف و یا جدا شدن سازه‌ها از سقف اصلی
 4. استفاده از چسب‌های بی‌کیفیت در این کاغذ‌های روکشی این کناف‌ها
 5. کنده شدن رنگ‌ها بعد از نقاشی کردن کناف‌ها به علت غیر استاندارد بودن این گچ برگ‌ها

در این راستا شرکت آرین برج رادمان عاملیت کناف در اصفهان با مدیریت مهندس مجتبی محقق و تیم کناف کاران برجسته خود تنها متریال کناف ایران را عرضه و اجرا می‌نماید و از کناف‌های متفرقه هیچگونه استفاده‌ای نمی‌شود. همچنین به شما این امکان را می‌دهیم که از پروژه‌های در حال اجرا و یا قبلی و همچنین پروژه‌های بازسازی منزل اصفهان ما بازدید به عمل آورید.
تفاوت بین نمایندگی‌های اجرایی کناف ایران با اکیپ‌های اجرایی متفرقه در چیست؟
شرکت کناف ایران با سابقه درخشان و کیفیت بسیار بالا ردیف اول در ارائه محصولات خود می‌باشد و با وجود این که مصالح آن وارداتی از آلمان است بسیار کیفیت عالی و یکسانی دارد و در نصب پانل‌ها و زیر سازی‌ها هیچ گونه مشکلی وجود نخواهد داشت و از این رو در تمام شهرهای ایران عاملین خود را برای ارائه خدمات بهتر و باکیفیت قرار داده است که به آن‌ها شبکه عاملین گفته می‌شوند. عاملین شرکت کناف ایران فقط موظف هستند تنها از محصولات کناف استفاده کنند و هیچگونه کناف متفرقه به مصرف کنندگان ارائه ندهند. که یکی از این عاملین، شرکت آرین برج رادمان در اصفهان می‌باشد.

معایب کناف متفرقهقیمت محصولات کناف ایران تقریبا مشخص و سراسری است و حداقل 1 ماه و حداکثر 6 ماه قیمت‌های آن بسته به نوسان بازار  تغییر می‌کند اما در برندهای کناف متفرقه بر طبق روز تغییر قیمت دارند.
شما می‌توانید این محصولات (کناف های متفرقه) را با قیمت پایین‌تر از محصولات کناف ایران تهیه کنید اما بدون کیفیت، با مواد اولیه نامرغوب و سایر مشکلاتی که به دلیل عدم اخذ استاندارد ملی ایران و اروپا با آن روبرو است.

تفاوت سازه‌های کناف ایران نسبت به سازهای کناف متفرقه در چیست؟

 • در کناف ایران معمولا از 2 نوع ورق پروفیل  گالوانیزه 50 و 60 برای تولید سازه‌ها استفاده می‌شود.
 • در شرکت‌های متفرقه از 3 نوع ورق پروفیل گالوانیزه 50،55،60 برای تولید سازه‌ها استفاده می‌شود.
 • در کناف ایران سازه‌ها با وزن و باله‌های استاندارد اروپا تولید می‌شوند.
 • در شرکت‌های متفرقه سازه ها با وزن کمتر و باله های کوتاه تر تولید می‌شوند و هیچ گونه استانداردی ندارند.
 • سازه های شرکت کناف ایران از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است که کیفیت کار را دو چندان می‌کند.
 • سازهای متفرقه از استحکام پایین‌تری برخوردار است که باعث موج یا افتادن کار می‌شوند.

بسیاری از شرکت‌ها و کارگاه‌های کوچک سازه‌های کناف را تولید و عرضه می‌کنند زیرا تولید کناف و سازه‌های آن در زیرسازی کناف نیازمند تکنولوژی و دستگاه خاصی نمی‌باشد به همین علت باید در هنگام استفاده شرایط تولید و استفاده آن را  در نظر داشته باشید.
در یک جمع بندی باید گفت کیفیت قیمتی ندارد و شما می‌توانید با شبکه عاملین کناف ایران در تماس باشید. تا متوجه شوید اجرای دقیق و استاندارد با محصولات با کیفیت زیر نظر شرکت کناف ایران چقدر میتواند در زیبایی پروژه شما تاثیرگذار باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *