اجرای کناف-سقف کاذب

ساختمان سازی دارای مراحل و نظم خاصی است و به خاطر داشتن ظرافت و نکات فنی مرحله به مرحله آن از اهمیت زیادی برخوردار است. بهترین پیشنهاد در ساختمان سازی و اجرای کناف در اصفهان استفاده از مهندسان معمار و کارشناسان زبده هستند. در ساختمان سازی هر اندازه درصد اشتباه کم باشد در هزینه‌ها و مخارج و همچنین وقت و زمان پروژه صرفه جویی می‌شود.

مراحل نازک کاری پس از پایان سفت کاری

مراحل نازک کاری پس از پایان سفت کاری عبارت است از:

1. اجرای کانال کولر یا در نظر گرفتن محل فن کویل

برای نصب کانال باید حتما این موضوع را در نظر گرفت که کانال از سقف 20 سانتی‌متر باید ارتفاع داشته باشد تا در مرحله نصب کناف محل‌هایی از کناف که روی کانال عبور می‌کنند از قطع شدن باکس کناف جلوگیری کند. در محیط‌های با ارتفاعات 2.65 الی 2.75 سانتی‌متر 12 الی 15 سانتی‌متر بهترین و مناسب‌ترین ارتفاع باکس کناف می‌باشد. لبه‌ی نور مخفی باید 6 الی 8 سانتی متر قرار گیرد.

اجرای کناف کاری

2. اجرای لوله گذاری و سیم کشی ساختمان

در مرحله لوله گذاری و سیم کشی ساختمان چند نکته اهمیت دارد:

 1. باید در محل‌هایی که کناف انجام می‌شود حتما برق رسانی کنید
 2. طرح و اجزای طرح مشخص شود
 3. داخل لوله‌ها سیم عبور داده شود تا از مسدود شدن لوله برق‌ها در مرحله سفید کاری و گچ کاری جلوگیری شود
 4.  در آخر گچ کاری اجرا شود.
 5.  در آخر قبل از اجرای کناف ساختمان باید سفید کاری شود تا از شکست یا ایجاد موج در خط نور لامپ ریسه‌ای (لامپ شلنگی) جلوگیری کند.
 6.  نصب کناف و سیم کشی کناف
 7. قبل از این که کناف را بتونه کاری و درزگیری کنیم و پس از این که در مرحله کناف کاری گچ کاری را اجرا کردیم باید داخل باکس‌ها و طرح‌های اجرا شده سیم کشی شوند.
 8.  اجرای نقاشی و کابینت

نقش سقف کاذب کناف و کناف کاری و تایل ۶۰*۶۰ در زیبا سازی دکوراسیون داخلی و طراحی دیزاین بسیار زیاد است. سقف خانه یکی از مهم‌ترین و کلیدی‌ترین اجزای ساختمان است که نقش مهمی در تغییر دکوراسیون و محیط منزل دارد. از گذشته تا به امروز سقف منزل نقش زیادی در زیبایی و محیط زندگی و کسب و کار داشته است.

قبل از اجرای کناف ساختمان باید سفید کاری انجام شود تا از شکست یا ایجاد موج درخط نور لامپ‌های ریسه‌ای (لامپ شلنگی) جلوگیری کند.

3. اجرای نقاشی و کابینت

نقاشی باید به صورت زیر کاری و تمیز کاری و ماستیک سطوح انجام پذیرد تا بتوان پس از اجرای کابینت و کمد مرحله نهائی رنگ رؤیه را انجام داد.

4. اجرای کاغذ دیواری یا نما سنگ

می‌توان گفت مرحله پایانی ساختمان مرحله نصب کاغذ دیواری و همزمان نصب نما سنگ و همچنین نصب ریسه‌های نور مخفی و هالوژن‌ها می‌باشد.

اجرای باکس ساده طرح دکور

ساده‌ترین و ارزان‌ترین کارهایی‌اند که می‌توان برای سقف کاذب و طراحی داخل و سقف خانه و کناف اتاق خواب یا سقف آشپزخانه انجام داد. برای هماهنگ بودن عناصر موجود در اتاق و فضا از رنگ‌های روتختی با فرش و پرده می‌توان استفاده کرد. مهم‌ترین امر در نورپردازی اجرای کناف است که ظاهر فوق‌العاده‌ای به کار می‌دهد.
بازوی محرک طرح کناف و جلوی زیبای خانه و محیط نور و رنگ هستند. در قسمت بالای کانتر آشپزخانه و نور مخفی و حتی باکس آباژور با  با اجرای آرک اپن کناف  آن منطقه بسیار ملایم و دلنشین می‌شود. وقتی نور و رنگ با هم ترکیب می‌شوند تاثیر متفاوتی در فضای داخلی ایجاد می‌کنند. آرشیتکت و طراحان معمار بر این باورند که سقف کاذب با هماهنگی فضا‌ها و همچنین کف می‌تواند تاثیر فضا را دو چندان کند.

سقف کناف

مواد تشکیل دهنده‌ی صفحات گچی کناف چیست؟

آب یکی از افزودنی‌های موردنیاز در صفحات گچی کناف است. مخلوطی از دو قاب گچ و گچ استاکو صفحات گچی کناف که درون مخلوط کن مخلوط شده و بر روی نوار در حال حرکت پخش می‌شود. این مواد بر روی نوار کاغذ مخصوص قرار گرفته است که در آخر مواد کناف بین دو کاغذ قرار می‌گیرد و پس از این که برش داده شد در اندازه‌ای استاندارد و مشخص به دستگاه خشک کن وارد می‌شود و پس از آن به انبار یا پروژه و بازار روانه می‌گردد.

نشانه‌ها و علامت‌هایی در پشت پانل‌های گچی چاپ می‌شوند که تاریخ، محل، زمان تولید را مشخص می‌کند شامل موارد زیر می‌باشند:

 1. کناف گچی با ضخامت 12.5 و 9.5 میلی‌متر با نام (RG (Regular Board
 2. کناف گچی مقاوم در برابر رطوبت (MR (moistur Resistat bord
 3. کناف گچی مقاوم در برابر آتش (FR (Resistant Board Fire
 4. کناف گچی مقاوم در برابر رطوبت و آتش (FM (fire & Maistare Resistant Bord

انواع متریال دیوار یا سقف گچی کناف چیست؟

با توجه به محل و محیط که در نظر گرفته می‌شود می‌توان گفت دیوار گچی کناف به موارد زیر بستگی دارد:

1. دیوار یا سقف طوسی رنگ (RG)

دیوار طوسی رنگ برای محیط‌های معمولی که هیچگونه رطوبتی یا خطر بروز آتش سوزی ندارد استفاده می‌شود. ضخامت این دیوارهای گچی 12 میلی‌متر و عرض (250*130) می‌باشد.

3. دیوار یا سقف قرمز رنگ (FR)

دیوارهای قرمز رنگ برای محیط‌هایی که احتمال آتش سوزی وجود دارد استفاده می‌شوند. در برابر حرارت مستقیم از خود 1 ساعت مقاومت نشان می‌دهد و دارای ضخامت 12 میلی‌متر و طول و عرض (250*120) می‌باشد.

4. دیوار یا سقف سبز کم رنگ (FM)

دیوار سبز کم رنگ در محیط‌هایی که احتمال آتش سوزی و رطوبت وجود داشته باشد استفاده می‌شوند. و رنگ آن‌ها صفحات گچی سبز کمرنگ است و ضخامت 12 میلی‌متر و طول و عرض (250*120) می‌باشد.
پانل‌های آکواRG در محیط‌هایی که رطوبت بیش از 60% و کمتر در محیطی با رطوبت نسبی تا60% استفاده می‌شوند
پانل‌های آکواMR در محیط‌هایی که رطوبت از905 بیشتر است استفاده می‌شوند.
پانل‌های آکوا که به آن‌ها مسطح سیمانی هم گفته می‌شود برای برش دادن آن‌ها از دستگاه برش برقی استفاده می‌توان کرد.و برای برش پانل‌های گچی ار کاتر کناف استفاده می‌شود و برای برش سازه‌های گالوانیزه اجرای کناف از قیچی‌های مخصوص می‌توان استفاده کرد.
یک موضوعی که قابل اهمیت است باید صفحات گچی و سیمانی بعد از برش با رنده صاف و مسطح شوند و تمام سازه‌ها دقیق و درست برش داده شوند.
بسیاری از افراد معتقد هستند که کناف کاری غیر استاندارد و بی‌دوام است و نقاط منفی زیادی دارد اما  اجرای کناف  نکات فنی زیادی دارد که برای این که ترک نخورد از افراد با سابقه و ماهر استفاده می‌شود.
برای این کار لازم است در مورد انتخاب پیمانکار اجرا و نصب کناف تحقیق به عمل آید و از پروژه‌های قبلی آن‌ها بازدید انجام شود تا رتبه کیفیت آن مشخص شود در این حالت پیشنهاد ما به شما استفاده از عاملین اجرایی شرکت کناف ایران (+k) می‌باشد که در این صورت پس از پایان اجرای بتونه کاری اگر ترکی ایجاد نشد احتمال این که بعدها ترک ایجاد شود خیلی ضعیف است و یا غیر ممکن.
شرکت آرین برج
عاملیت اجرا و فروش کناف در اصفهان می‌باشد. لطفا جهت ثبت سفارش با شماره‌های زیر تماس حاصل بفرمایید.

09131254729

09120208868

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *